Villamos kivitelezés: mire figyeljünk otthonunk elektromos hálózatának kiépítésekor?

Napjainkban bátran kijelenthetjük, hogy meglehetősen kényelmes életünk van, köszönhetően a fejlett műszaki megoldásoknak. Szinte már minden árammal működik, ez pedig magas fokú komfortot biztosít a mindennapokban. Régen egy heti mosás is hatalmas bonyodalmakkal, nehézségekkel járt, mostanra viszont az elektronika lehetővé teszi, hogy ez egyszerűbb és gyorsabb legyen.

Az, hogy szinte már mindenhez áram kell, ez egyúttal arra kötelezi az embereket, hogy teljesen újra gondolják az életterüket. Ennek alapján sokkal intenzívebb terhelésnek vannak kitéve az elektromos hálózatok, mint például húsz vagy akár ötven évvel ezelőtt.

Az áram előnyei mellett mindenképp meg kell említeni a veszélyeket is. Az elöregedett, vagy nem szakszerűen kivitelezett hálózatok sokkal nagyobb kockázatokat jelentenek, mint segítséget. Szinte időzített bombaként vannak jelen, egy esetleges túlterhelés esetén bármikor megtörténhet a baj, elektromos tűz formájában is.

A villanyhálózat az, amelynél nem lehet semmit a véletlenre bízni, legyen szó a korszerűsítésről vagy egy teljesen új rendszer kiépítéséről. Éppen ezért nem is lehet akárhogyan hozzálátni a munkának. A profi szakemberek mellett fokozott figyelemre, koncentrációra is szükség van, az ügyfelek részéről is, hiszen nekik is muszáj érteniük, látniuk azt, hogy a falakon belül milyen vezetékek húzódnak meg.

Mire kell figyelni az elektromos hálózat kiépítésekor?

Villanyszerelés

1. Körültekintő tervezés, előkészület

Mint minden munkánál, úgy a villanyszerelésnél is nagyon lényeges az, hogy minden pontosan meg legyen tervezve. Mindenekelőtt azt kell letisztázni, hogy a felhasználók milyen berendezéseket szeretnének a mindennapokban alkalmazni az élethez.

Esélyes, hogy lehet a készülékek között nagy teljesítményű gép, így a szakembereknek is ezt muszáj figyelembe venni az előkészület során. Teljesen más megoldások kellenek akkor, ha árammal fognak fűteni az épületben.

A szakembereknek az ingatlan szerkezeti tulajdonságait is kell ismerniük, hiszen teljesen más követelményekkel lehet ezen a területen is találkozni.

2. Földelés

Az egyik legfontosabb biztonsági intézkedésnek számít a földelés. Alapvetően kötelező előírásról beszélünk, azonban ez számos balesettől is megóvja az embereket. A feladata az, hogy a kézzel megérinthető fém burkolatú eszközök felületéről az előforduló áramot a földbe vezesse. A földelés nem egyenlő a nullázással!

3. A megfelelő vezeték típusok beszerzése, beépítése

Ez a pont némiképp kapcsolódik a tervezési fázishoz, nem csoda, hogy annak annyira pontosnak és körültekintőnek kell lenni. A szakemberek a felmért igények és az alkalmazni kívánt gépek alapján tudják kiválasztani a megfelelő méretű, típusú vezetékeket.

4. Biztonsági intézkedések

A fejlett technológia lehetővé teszi, hogy a mai elektromos hálózatok még biztonságosabbak legyenek. Ilyen a Fi relé, amit életvédelmi relének is hívnak. Ez szintén kötelező mert az embereket megóvja az áramütéstől.

Az embereken kívül az elektronikai eszközök is ki vannak téve a veszélyeknek többek között a túlfeszültség miatt is. Ezért is javasolt a túlfeszültség-védelemi eszközökkel is számolni, amik meggátolják azt, hogy a gépek a hálózati túlfeszültség miatt károsodjanak.

Egy jó, körültekintő, tapasztalt szakember pontosan tudja, hogy mire kell figyelni ahhoz, hogy végül egy biztonságos, tartós hálózatot lehessen kialakítani. Megéri ránk bízni a munkát, hiszen a legmagasabb színvonalon dolgozunk lelkiismeretesen, pontosan.

Ha szeretne kérdezni a villanyszerelésről, forduljon hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeinken, munkatársaink készséggel állnak az érdeklődők rendelkezésére.

Villanyszerelés